OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4.12.2022

Wypominki dzisiaj o 17:00 o 17:30 Różaniec. Po Mszach świętych ofiarą do puszek wspieramy dzisiaj Kościół na Wschodzie.
 W kalendarzu Liturgicznym:
-wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, spotkanie z Mikołajem wieczorem
- środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
- czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze o 7:00, 16:00 i 17:30
Intencje mszalne na bieżący tydzień są umieszczone w gablotce.
W czwartek kancelaria nieczynna z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP
Trwa Wizyta Duszpasterska po domach. Szczegółowy plan w gablotce i na stronie internetowej parafii
Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do S. Bierzmowania będzie w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej w kościele.
Poświęcenie medalików dla dzieci I Komunijnych odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godzinie 17:30, a następnie odbędzie się krótkie spotkanie dla rodziców.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. Natomiast w tygodniku Niedziela, o coraz częstszych sytuacjach życia w związkach niesakramentalnych. Jak przekonać nieprzekonanych do małżeństwa
W zakrystii do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – minimalna ofiara przy nabywaniu 10 zł.
Zapraszamy wszystkich w szczególności dzieci i młodzież do uczestnictwa w Roratach, które przeżywamy w czasie wieczornych Mszy świętych od poniedziałku do soboty o 17:30.
W tym roku pan organista Jan rozprowadza opłatki po górnej Żabnicy, natomiast siostry Albertynki, które tradycyjnie miały iść dolną część parafii zwracają się z serdeczną prośbą o wyrozumiałość, bo nie są w stanie chodzić z opłatkami i proszą, by Ci którzy chcą wesprzeć ich dom, zgłaszali się do siostry zakrystianki lub do klasztoru.